wtorek, 25 kwietnia 2017

Jak zrobić lustrzane odbicie tekstu w programie Inkscape?
 2 lata temu zamieściłam na blogu krótki tutorial jak zrobić odbicie lustrzane w programie Word. Dotyczył on jednak tylko obrazu. Wiele osób chciało zrobić to samo, ale z tekstem który napisaliby sami.

Dlatego też postanowiłam zrobić kolejny tutorial, w którym pokażę jak zrobić to upragnione lustrzane odbicie napisanego przez siebie tekstu korzystając z darmowego programu Inkscape

Inkscape jest programem do tworzenia i edycji grafiki wektorowej. Oznacza to, że podczas powiększania obrazu wektorowego będzie widać ostre kształty figur geometrycznych, z których obraz jest zbudowany. A dla naszych napisów znaczy to tyle, że nie będzie widać poszczególnych pikseli, tekst będzie gładki na krawędziach

Napisanie swojego tekstu i obrócenie go w tym programie jest bardzo proste. Warto go mieć pod ręką gdy lubimy metodę transferu i mamy dużą chęć tworzenia własnych napisów w wybranych przez siebie czcionkach.

Program można pobrać ze strony https://inkscape.org/en/, podczas instalacji jest możliwość wyboru języka polskiego.


Krok 1

Uruchom program i z panelu narzędzi po lewej stronie wybierz Tekst oznakowany literą A


Krok 2

Kliknij w wybranym miejscu na białej kartce i napisz swój tekst. U góry na panelu możesz wybrać rozmiar i rodzaj czcionki


Krok 3

Z panelu u góry wybierz Obiekt->Odbij poziomo


Krok 4

Używając narzędzia wskaźnik możesz przesunąć cały napis na dowolne miejsce na kartce


Krok 5

Gotowe! Teraz wystarczy tylko zapisać Plik->Zapisz jako, koniecznie z rozszerzeniem PDF
Mam nadzieję, że tutorial przyda się wszystkim, którzy zawsze pragnęli sami wymyślać swoje napisy w wybranych przez siebie czcionkach i dzięki temu zrealizują swoje wymarzone projekty :-) 
Jeśli przydał się i Tobie - daj mi koniecznie znać w komentarzu lub poprzez Facebooka!

10 komentarzy:

 1. Świetna robota Kasiu, sama kiedyś skorzystam. Oczywiście wtedy, kiedy zboirę się do tych wszystkich fajnych rzeczy, które jeszcze chcę poznać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak...tyle rzeczy do zrobienia/zobaczenia/poznania a czas się niestety magicznie kurczy :-)

   Usuń
 2. dobrze wiedzieć takie rzeczy, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. O! :) Znacznie szybszy sposób od tego, co robiłam do tej pory :) no i pikseli nie będzie widać na 100%, chyba pokuszę się o ściągnięcie tego inkscape w najbliższym czasie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za filmik lustrzane odbicie wydruk i napis lustrzane odbicie tyle co ja się naszukałam Bardzooooooo Dziękuje Jesteś genialna Pozdrawiam

   Usuń
 4. Cześć i gratuluje pomysłów i pasji. Jesteś Osobą, która dąży do celu i go osiąga. Nie poddawaj się i tak trzymać. W razie problemów różnej natury służę bezpłatną, bezinteresowną pomocą w wielu dziedzinach :-)


  pozdrawiam
  Bartek B.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...